Leonardo da Vinci muzej znanosti i tehnologije u Milanu

IMG_3037

Na pet minuta hoda od Leonardove Posljednje večere, nalazi se i Leonardo da Vinci muzej znanosti i tehnologije. Najviše smo se odlučili za posjet muzeju budući da ima jedan cijeli kat posvećen upravo Leonardovoj umjetnosti i znanosti.

Leonardo da Vinci muzej znanosti i tehnologije – cijene ulaznice i radno vrijeme

Cijena ulaznice za ovaj muzej za odraslu osobu iznosi 10,00 eura. Iako je bila nedjelja, mi smo ulaznicu kupili na ulazu, nije bilo gužve i odmah smo došli na red. Muzej radi od ponedjeljka do petka od 9:30h do 17,00h, dok je subotom i nedjeljom otvoren od 09:30h do 18,30h. Ukoliko želite online kupiti ulaznice ili provjeriti je li se radno vrijeme mijenjalo sve možete na službenoj stranici muzeja, klikom ovdje.

O kakvom se muzeju radi i što se može vidjeti?

Radi se o najvećem muzeju znanosti i tehnologije u Italiji. Posvećen je, te nosi ime upravo najvećeg znanstvenika, slikara, arhitekta i izumitelja Leonarda da Vincija.

Zanimljivo je što se ovaj muzej nalazi u zgradi koja je prvo bila samostan, pa postala vojna bolnica, nakon bolnice vojarna, a u Drugom svjetskom ratu i uništena. Od 1953. godine u njoj se nalazi ovaj muzej.

Muzej je podijeljen u sedam glavnih dijelova. Redom su to: materijali, prijevoz, energetika, komunikacija, Leonardo da Vinci, nove granice i znanost za mlade. Muzej je interaktivan, bio je pun djece i na svakom odjelu je bilo nešto posloženo djeci za igru i učenje.

Kako je protekao moj posjet ovom muzeju

Zanimljivo mi je bilo vidjeti neke stare predmete koje sam osobno koristila u mladosti, a danas im se djeca dolaze čudit u muzej, a vjerojatno i ne razumiju njihovu svrhu. Tipa kazetofoni, kazete, sad već i cd. Ili tada „novi windows“ koji je nasnimani na cd i čeka da ga instaliraš na svojem računalu. Isto je i s mobitelima, od neuništive Nokie pa sve do prvog modela Iphona koji je također izloženi u muzeju. Iako sam korisnik Iphona dugi niz godina, ovog sam se i ja jedva sjećala.

Najzanimljiviji dio muzeja mi je ipak bio odjel posvećen Leonardu da Vinciju. Ima dio gdje se Leonardo prikazuje kao umjetnik i dio gdje se prikazuje kao znanstvenik. Meni osobno je ovaj dio s umjetnošću puno zanimljiviji i draži. Posebno moram istaknuti crteže i projekte Leonarda za redom sve poznate građevine, tipa Milansku katedralu. Napravljene su i makete pa sam tu provela i najviše vremena u samom muzeju.

Matiji pak je najzanimljiviji dio bio onaj s paviljonom gdje su izloženi pravi vlakovi, lokomotive te tramvaji. Imaju čak i pravu podmornicu tako da je stvarno bezbroj toga što možete ovdje pronaći, svatko za sebe nešto što ga zanima i što voli. U muzeju smo proveli oko tri sata, ali da smo imali još više vremena sadržaja za vidjeti stvarno ne nedostaje.

Galerija fotografija iz muzeja u nastavku.

Prije posjeta ovom muzeju posjetili smo i Posljednju večeru Leonarda da Vincija pa ako vas zanima kako do ulaznica provjerite klikom ovdje.

#Leave A Comment

#Leave A Comment